Våd Tysåsen rundt

Postet av Nicolai Somdal den 15. Sep 2015

Den 36. udgave af Tysåsen rundt blev en hyggelig, men våd affære for deltagere, tilskuere og hjælpere. Først i mål hos damerne var Silje Røynstrand, Universitetet i Agder (billedet), mens Terje Bruborg IL Express vandt hos herrerne. Alle resultater kan ses herunder. Terrænløbet samlede i alt 21 deltagere mod 61 sidste år, hvorfor arrangørerne beder om hjælp til at forøge interessen for dette klassiske efterårsløb. Resultatliste og billeder herunder.


NavnKlubbKlasseTid
Silje RøynstrandUIAK20-3451,50
Hilde Bergh MadsenSSAK35-3956,45
Andreas Jørgensen RossImås ILM15-191,10,36
Terje BruborgIL ExpressM20-3444,11
Endre AmundsenGrimstad & Arendal KlatreklubbM20-3446,24
Peder JørgensenArendal TriathlonM20-3448,39
Lars Martin FalckIL ExpressM20-3449,12
Christoffer HopstockHopstock fysioterapiM20-3449,28
Georg SmedsaasArendal TennisklubbM35-3947,52
Bengt-Ove MadsenSSAM40-4459,51
Kurt NedenesNedenesM40-441,00,45
Nils Olav KarlsenLøddesølM45-4949,29
Larry RothschildØstre TromøyM45-4958,26
Albert AndersenPusnes BILM45-491,00,23
Kristen LeifsenUIA BilM50-5455,53
Helge FjoneGrimstad Kom. BILM55-591,01,37
Eivind MadsenMoåsenM55-591,02,04
Lars TryTvedestrand IdrettsforeningM55-591,33,41
Kåre JørgensenHisøy OrienteringM60-641,01,09

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Arkiv

Levert av IdrettenOnline